Odprt plačilni račun v tujini? Preverite podrobnosti!

Imate odprt plačilni račun v tujini? Finančna uprava RS (Furs), ki bo podatke o vaših odprtih računih v tujini začela dobivati avtomatično, objavlja seznam najpogostejših vprašanj in odgovorov na to temo. Opazili smo tudi, da ta tematika zanima naše bralce; prek socialnih omrežjih ste nam zastavili kar nekaj vprašanj na to temo, članek Furs ne ve za vaš odprt račun pa se je v nekaj preteklih tednih znašel tudi na lestvice najbolj branih Datinih člankov.

[seminar id=”70676″ txt=”Skok v podjetništvo? Naj bo varen! Vse informacije preden registrirate želeno obliko podjetja, preverite brezplačno!”]

Plačilni račun je namenjen izvrševanju plačilnih transakcij. Prijaviti je treba odprt plačilni račun v tujini – kjerkoli po svetu, izven Slovenije, pišejo v pogostih vprašanjih in odgovorih glede odprtih plačilnih računov v tujini na Fursu.

Prijava na brezplačno izobraževanje

Odprt plačilni račun v tujini?

Katere račune iz tujine morate prijaviti Fursu?

  • Plačilni račun v tujini je treba prijaviti tudi, če je zavezanec oddal napoved za odmero dohodnine.
  • Prav tako mora študent, ki odpre plačilni račun v tujini le za namene nakazovanja štipendije, tak račun prijaviti.Odprt plačilni račun v tujini
  • Tudi če ima zavezanec plačilni račun v tujini odprt le za namene plačevanja stroškov, za npr. počitniško hiško na Hrvaškem, mora tak račun prijaviti.
  • Plačilni račun v tujini, preko katerega zavezanec že več let ni posloval, je potrebno prijavit.
  • Tudi plačilni račun v tujini, na katerem ni obdavčljivih dohodkov, morate prijaviti.
  • V primeru, da sta lastnika računa sta zavezanec in njegova soproga, morata oba prijaviti račun. V tem primeru je potrebno izpolniti dva obrazca DR-02, v katerih se navede isti plačilni račun iz tujine. To pa ne velja, kadar je lastnik računa eden, drugi pa je samo pooblaščen za ta račun.

Prijava na brezplačno izobraževanje

Vsak zavezanec, ki ima odprt plačilni račun v tujini, mora finančni upravi v skladu z Zakonom o finančni upravi prijaviti plačilni račun iz tujine v osmih dneh od odprtja. Če tega ne storite v navedenem času, svetujejo, da to uredite čim prej. Če boste namreč račune prijavili sami, še preden bo do podatka o njihovem plačilnem računu v tujini prišel davčni organ, se boste lahko izognili kazni. Te za fizično osebo znašajo od 200 do 1.200 evrov, za samostojnega podjetnika od 800 do 10.000 evrov, za pravno osebo pa od 1.200 do 30.000 evrov.

[svetovanjecta id=”3″ msg=””]

Naslednjih računov ni potrebno prijavljati:

  • podatkov o hranilni knjižici, odprti v tujini,
  • podatke o varčevalnem računu iz tujine,
  • račun, ki ima le vlogo za odplačevanje kredita,
  • trgovalni računi, odprti pri bankah v tujini,
  • predplačniške kartice, odprte pri tujih bankah,
  • trgovalni račun, odprt pri borznoposredniških hišah v tujini,
  • podatke o odprtih e-varčevalnih računih v tujini,
  • podatke o računu, ki ga je zavezanec zaprl.

[tweet]Odprt račun v tujini? Preverite podrobnosti![/tweet]

Računov Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese zaenkrat ni potrebno prijavljati.

S katerimi državi je Furs podpisala pogodbo o avtomatični izmenjavi informacij, preverite tukaj.

Prijava na brezplačno izobraževanje

[wpsr_facebook]

6 thoughts on “Odprt plačilni račun v tujini? Preverite podrobnosti!”

    1. Spoštovani, tako je. Več podrobnosti si lahko preberete tudi v samem Fursovem dokumentu, ki ga najdete v članku. Hvala, ker nas spremljate. Prijeten dan želimo, Data d. o. o.

  1. Pozdravljeni, mene zanima ali je Payoneer potrebno prijaviti, omenli ste da revolut in stripe ni potrebe.

    1. Spoštovani, predlagamo vam, da se z vprašanjem obrnete na Finančno upravo RS, kjer imajo vse podrobnosti glede prijave odprtih plačilnih računov tujini. Lep pozdrav, Data d. o. o.

  2. Spoštovani, Ali je potrebno račun, ki je bil odprt oktobra 2016 in zaprt maja 2017, na Novi Zelandiji (izmenjava podatkov steče septembra 2018), potrebno prijaviti?

    Hvala za odgovor,
    Ranko

    1. Dominika Ahačič

      Spoštovani,
      zahvaljujemo se vam za vprašanje. Skladno z Zakonom o davčnem postopku, da. Za več informacij in individualno svetovanje se lahko obrnete na naše davčne strokovnjake. Za ponudbo nam pišite na data@data.si ali nas pokličite na 01/6001-530.

      Lep pozdrav,
      DATA d. o. o.

Leave a Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Scroll to Top