Za podjetja v računovodskih, knjigovodskih in revizijskih dejavnostih ter davčnem svetovanju z vsaj 20 osebami, ki delajo, je bil delež prihodka od prodaje (skoraj petina prihodka) najvišji pri prodaji nespecializiranih storitev, le okoli štiri petine prihodka so podjetja ustvarila s prodajo specializiranih storitev, kažejo podatki Statističnega urada RS (Surs) za leto 2014.
87 odstotkov prihodka od prodaje specializiranih storitev so ta podjetja ustvarila z dvema storitvama, in sicer s storitvami finančne revizije (40 odstotkov) in z računovodskimi storitvami (47 odstotkov).
[seminar id=”70692″ txt=”Samostojni podjetniki pa se vodenja knjigovodstva lahko priučite tudi sami. Kako, izveste na naši delavnici!”]
Podjetje Data d. o. o. se prav tako ukvarja z računovodskimi storitvami. Če poslujete na podlagi normiranih odhodkov, imamo za vas pripravljen paket normiranec, če ste samostojni podjetnik, pa za vas pride v poštev storitev enostavnega knjigovodstva. V kolikor ste mikro in makro podjetje, pa za vas v poštev pride storitev dvostavnega knjigovodstva.
Pravne dejavnosti so 29 odstotkov prihodka od prodaje specializiranih storitev ustvarile s pravnim svetovanjem in zastopanjem v sodnih postopkih na področju gospodarskega prava, s pod 10 odstotkov pa tudi s svetovanjem in zastopanjem v kazenskih zadevah ter v sodnih postopkih na področju civilnega prava.
[oblacek id=5 txt=”Če imate pravno vprašanje, pokličite na 01 600 1530 ali nam pišite na data@data.si.” link=’Rezervirajte svoj termin!’]
Delež prihodka od prodaje: več kot tretjino ustvarila arhitekturna podjetja
V letu 2014 so med podjetji s poslovnimi storitvami ustvarila s prodajo najvišji prihodek podjetja, uvrščena v dejavnost arhitekturno in tehnično projektiranje in s tem povezano svetovanje, in sicer 600,4 milijona evrov. Sledila so podjetja v dejavnosti računalniške storitve, najnižji delež prihodka od prodaje pa so v letu 2014 ustvarile pravne dejavnosti, in sicer 30,5 milijona evrov.
V primerjavi z letom 2013 se je prihodek od prodaje povečal v večini opazovanih dejavnosti. Izjema so bile računovodske, knjigovodske in revizijske dejavnosti ter davčno svetovanje, dejavnost podjetniško in poslovno svetovanje ter dejavnost tehnično preizkušanje in analiziranje.
Prevladovale so stranke iz Slovenije
[tweet]Delež prihodka od prodaje nespecializiranih storitev je bil leta 2014 največji “naših” panogah![/tweet]
Podjetja so v letu 2014 veliko večino prihodka ustvarila s strankami, ki so imele sedež ali bivališče v Sloveniji (78 odstotkov), še posebej podjetja v dejavnosti podjetniško in poslovno svetovanje (95 odstotkov). S prodajo strankam iz drugih držav članic EU so ustvarila 13 odstotkov prihodka.
Morda vas ob tem zanima tudi:
- Lani je državo obiskalo okoli 4 milijonov turistov, tujci v Sloveniji pa odpirajo tudi podjetja
- Po 16. letih se je več Slovencev priselilo kot odselilo, slovensko podjetništvo za tujce vedno bolj privlačno
Vir: Surs
[wpsr_facebook]