Veljati je začela novela pomorskega zakonika, ki med drugim črta določbe zakona o plovbi po celinskih vodah, ki predpisujejo vpis manjših čolnov z nizkim motornim pogonom in športnih veslaških čolnov, ki se uporabljajo v gospodarske namene, na primer supov, v vpisnik čolnov.
[seminar id=”70676″ txt=”Registrirati s.p. ali d.o.o.?”]
Vpis manjših čolnov v register čolnov ni več potreben
Novela črta določbe zakona o plovbi po celinskih vodah, ki se nanašajo na vpis manjših veslaških čolnov in vpis manjših čolnov z nizkim motornim pogonom (do pet metrov dolžine in močjo motorja do 3,7 kW), ki se na celinskih vodah uporabljajo v gospodarske namene. S tem so usklajene določbe o vpisu plovil za plovbo po morju in celinskih vodah.
Upravljanje s čolni kot dejavnost podjetja
Razmišljate, da bi v okviru vašega podjetja prevažali potnike na rednih ali izrednih linijah s čolni? Potem morate ustanoviti podjetje na VEM točki Data in registrirati dejavnost upravljanje s čolni. Ta vključuje tudi obratovanje vodnih taksijev kot tudi dajanje jadrnic in čolnov s posadko v najem. Kako poteka postopek registracije podjetja in bistvene razlike med s. p. in d. o. o. razlagamo na brezplačnem izobraževanju Skupinsko svetovanje pred registracijo podjetja.
Vsak čoln mora biti vpisan v register čolnov. Za morske čolne je veljaven vpisnik čolnov pri Upravi Republike Slovenije za pomorstvo in njenih dveh izpostavah v Izoli in Piranu. Čolne celinske plovbe se vpiše v vpisnik pri upravni enoti na območju katere se čoln nahaja in uporablja.
[oblacek id=2 txt=”Registracija podjetja je hitra, brezplačna in enostavna!” link=’Rezervirajte si svoj termin na 01 600 1530 ali nam pišite na data@data.si!’]
Pogoj za opravljanje dejavnosti je tudi ta, da čoln upravlja oseba, ki je ustrezno usposobljena in ima dovoljenje za plovbo. Več o registraciji te dejavnosti in pogojih za njeno opravljanje pa si lahko preberete v prispevku Registracija dejavnosti: upravljanje s čolni.
[wpsr_facebook]