Poskusna doba ob zaposlitvi: trajanje in pogoji
Poskusna doba oz. poskusno delo je v pogodbi o zaposlitvi praviloma določeno z namenom. Namenjeno je tako delodajalcu kot delavcu. Zakaj je poskusna doba sploh določena? Kako dolgo lahko traja? V tem članku predstavljamo bistvene informacije, ki jih morate poznati glede trajanja, zakonodaje in pravic v času poskusne dobe. V primeru dilem s področja delovnega, gospodarskega ali obligacijskega prava, se lahko z DATINIMI pravnimi svetovalci dogovorite za termin plačljivega strokovnega svetovanja. Kontaktirate nas lahko na 01 600 15 30 ali nadaljuj z branjem…
Izobrazba za odprtje podjetja – kdaj je potrebna?
Izobrazba za odprtje podjetja (s.p. ali d.o.o.) ni zakonsko predpisan pogoj v Sloveniji. Kljub temu pa številne dejavnosti zahtevajo posebne pogoje, med katerimi je lahko tudi ustrezna strokovna usposobljenost. Če razmišljate o podjetniški poti, je pomembno razumeti razliko med pogoji za odprtje podjetja in pogoji za opravljanje posamezne dejavnosti. Razmišljate, da bi stopili na podjetniško pot? Pri nas lahko začnete svojo podjetniško pot in jo z našo pomočjo tudi nadaljujete. Pokličite nas na 01 600 15 30 ali nam pišite nadaljuj z branjem…
Odmor med delovnim časom in spremembe pri evidentiranju malice
Odmor med delovnim časom je pravica, ki jo določa Zakon o delovnih razmerjih (ZDR-1). Dve leti nazaj je Zakon o evidencah na področju dela in socialne varnosti vsem delodajalcem naložil, da morajo med drugim v evidenco o izrabi delovnega časa vpisovati tudi čas prihoda in odhoda odmora med delovnim časom. Sedaj se ta obveznost odpravlja – kar pomeni pomembno spremembo tako za delodajalce kot tudi za delavce. Imate glede delovnega prava kakšne dileme? Razjasnite jih skupaj z našimi pravnimi svetovalci! nadaljuj z branjem…
Odprtje transakcijskega računa – kaj storiti, če ga banka zavrne?
Odprtje transakcijskega računa je pogosto prvi korak pri vzpostavitvi finančnega poslovanja, bodisi za fizične osebe bodisi za podjetja. Čeprav po novih pravilih banke ne morejo več kar tako zavrniti odprtje transakcijskega računa, se v nekaterih primerih to lahko zgodi. Takšna zavrnitev lahko privede do različnih vprašanj. Zato je pomembno razumeti, zakaj se to zgodi in katere možnosti imate v primeru, da vam banka ne odobri odprtje računa. Morda razmišljate o ustanovitvi podjetja? Za termin odprtja podjetja nas pokličite na 01 nadaljuj z branjem…
Izjava lastnika za sp obvezna, če podjetje odprete na tujem naslovu
Izjava lastnika za sp je, kadar podjetnik ne registrira naslova podjetja na lastni nepremičnini, pri registraciji samostojnega podjetnika (s.p.) obvezen dokument. To pomeni, da morajo vsi bodoči podjetniki, ki želijo kot poslovni naslov določiti stanovanje ali hišo, katere niso (vsaj delni) lastniki, na postopek registracije prinesti izjavo lastnika. Vas zanima kdo jo mora podpisati, kako poteka overitev in kakšne so veljavnostne omejitve dokumenta? Na naši DATA točki lahko ustanovite s.p. ali d.o.o.. Rezervirajte brezplačen termin za ustanovitev podjetja, kontaktirajte nas nadaljuj z branjem…
Pogodba o zaposlitvi in kaj vse mora vsebovati
Pogodba o zaposlitvi je osnova in temelj vsakega delovnega razmerja. Pri pripravi pogodbe o zaposlitvi mora delodajalec poleg Zakona o delovnih razmerjih (ZDR-1) upoštevati tudi kolektivno pogodbo, ki ga zavezuje, interne akte ter ostalo zakonodajo na področju delovnega prava. V nadaljevanju si preberite, kaj mora vsebovati pogodba o zaposlitvi, kakšne so pravice in obveznosti tako za delodajalca kot za delavca, ter kaj morate storiti, ko je pogodba sklenjena. Če imate dodatno vprašanje glede pogodbe o zaposlitvi, odmeri dopusta, regresu se nadaljuj z branjem…