Izredna odpoved pogodbe o zaposlitvi: kako jo pravilno izpeljati?
Izredna odpoved pogodbe o zaposlitvi je institut, ki jo lahko poda tako delavec kot delodajalec in omogoča takojšnje prenehanje delovnega razmerja brez odpovednega roka. Vendar pa mora za takšno odpoved obstajati utemeljen zakonski razlog. Če želite izvedeti več o tem, v katerih primerih je izredna odpoved zakonita in kako jo pravilno izpeljati, berite naprej. Za strokovno pomoč in pripravo dokumentacije vam naši pravnimi svetovalci z veseljem pomagajo. Kontaktirajte nas na 01 600 15 30 ali data@data.si. Brezplačna registracija podjetja Kaj nadaljuj z branjem…
Sp v popoldanski sp – poznate postopek spremembe?
Sp v popoldanski sp je ena izmed najpogostejših sprememb, ki jih urejamo na DATA točki. Če razmišljate o zaposlitvi za polni delovni čas, a bi radi še naprej ohranili svoj status samostojnega podjetnika, je ta postopek prava rešitev za vas. V nadaljevanju vam razložimo, kaj vse vključuje postopek spremembe, katere pogoje morate izpolnjevati in zakaj je najbolje, da to uredite s pomočjo naših podjetniških svetovalcev. Kontaktirajte nas na 01 600 15 30 ali pišite na data@data.si. Brezplačna registracija sp Sp v popoldanski sp nadaljuj z branjem…
Oprostitev DDV: novost za mala podjetja pri poslovanju znotraj EU
Oprostitev DDV za prodajo v tujini je novost, ki je stopila v veljavo s 01.01.2025. Pod predpisanimi pogoji so mali davčni zavezanci lahko oproščeni zaračunavanja DDV tudi v drugih državah članicah EU. Gre za oprostitev DDV primerljivo s situacijo kot jo poznamo tudi v Sloveniji, torej če zavezanec ne preseže obdavčljivega prometa, sedaj 60.000 evrov, se ne rabi identificirati v namene DDV in tudi na zaračunava DDV. Ste v dvomih glede novih predpisov ali potrebujete nasvet na davčnem področju? Obrnite nadaljuj z branjem…
Poskusna doba ob zaposlitvi: trajanje in pogoji
Poskusna doba oz. poskusno delo je v pogodbi o zaposlitvi praviloma določeno z namenom. Namenjeno je tako delodajalcu kot delavcu. Zakaj je poskusna doba sploh določena? Kako dolgo lahko traja? V tem članku predstavljamo bistvene informacije, ki jih morate poznati glede trajanja, zakonodaje in pravic v času poskusne dobe. V primeru dilem s področja delovnega, gospodarskega ali obligacijskega prava, se lahko z DATINIMI pravnimi svetovalci dogovorite za termin plačljivega strokovnega svetovanja. Kontaktirate nas lahko na 01 600 15 30 ali nadaljuj z branjem…
Izobrazba za odprtje podjetja – kdaj je potrebna?
Izobrazba za odprtje podjetja (s.p. ali d.o.o.) ni zakonsko predpisan pogoj v Sloveniji. Kljub temu pa številne dejavnosti zahtevajo posebne pogoje, med katerimi je lahko tudi ustrezna strokovna usposobljenost. Če razmišljate o podjetniški poti, je pomembno razumeti razliko med pogoji za odprtje podjetja in pogoji za opravljanje posamezne dejavnosti. Razmišljate, da bi stopili na podjetniško pot? Pri nas lahko začnete svojo podjetniško pot in jo z našo pomočjo tudi nadaljujete. Pokličite nas na 01 600 15 30 ali nam pišite nadaljuj z branjem…
Odmor med delovnim časom in spremembe pri evidentiranju malice
Odmor med delovnim časom je pravica, ki jo določa Zakon o delovnih razmerjih (ZDR-1). Dve leti nazaj je Zakon o evidencah na področju dela in socialne varnosti vsem delodajalcem naložil, da morajo med drugim v evidenco o izrabi delovnega časa vpisovati tudi čas prihoda in odhoda odmora med delovnim časom. Sedaj se ta obveznost odpravlja – kar pomeni pomembno spremembo tako za delodajalce kot tudi za delavce. Imate glede delovnega prava kakšne dileme? Razjasnite jih skupaj z našimi pravnimi svetovalci! nadaljuj z branjem…