Z jutrišnjim dnem bodo delodajalci lahko prvič doslej oddali elektronsko ponudbo za finančno spodbudo Prvi izziv 2015.
[seminar id=”75350″ txt=”Zaposlujete? Nabavljate? Tržite? Kuhate kavo? Večina malih podjetnikov mora v eni ali par osebah združevati več podjetniških “]
Finančna spodbuda s Prvim izzivom 2015, ki je namenjena za obojestransko korist tako delodajalcem kot brezposelnim mladim iz vzhodne Slovenije, bo omogočila aktivno politiko zaposlovanja mladih ter prispevala k povečanju zaposlitvenih možnosti za mlade brezposelne.
Finančna spodbuda z elektronsko prijavo
Delodajalci bodo lahko elektronsko ponudbo oddali na Portalu za delodajalce, ki omogoča elektronsko sporočanje prostih delovnih mest in druge elektronske storitve.
O tem, kako lahko delodajalci pridobijo subvencijo za zaposlovanje mladih brezposelnih smo že pisali. V prispevku Subvencije za zaposlitev: delodajalcu za mlado brezposelno osebo 7.250 evrov si lahko podrobneje preberete o pogojih sodelovanja delodajalca za pridobitev subvencije.
S Prvim izzivom 2015 do 2.859 subvencioniranih zaposlitev
Prvi izziv 2015 so na Zavodu za zaposlovanje RS (ZRSZ) razpisali konec novembra 2015, do 30. junija 2016 pa želijo omogočiti 2.859 novih subvencioniranih zaposlitev za mlade brezposelne iz vzhodne Slovenije. Končni rezultati Prvega izziva 2015, zagotavljajo, bodo znani ob zaključku leta 2017.
[svetovanjecta id=”3″ msg=””]
Do začetka 2016 zaposlenih še 76 odstotkov vključenih v programe Prvi izziv 2012 in 2014
Javno povabilo Prvi izziv je prvih dvakrat objavljen v letih 2012 in 2014. Kot pravijo na ZRSZ, je bilo od skupaj 3.365 vključenih mladih brezposelnih v začetku letošnjega leta zaposlenih še 2.553 vseh vključenih v program. Kot pravijo na zavodu, program dosega dobre rezultate: »Kar 76 odstotkov mladih, vključenih v omenjeni program, ki so bili pred tem brezposelni, je še vedno zaposlenih.«
[seminar id=”75343″ txt=”Uporabljate družbeno omrežje Facebook? Zagotovo ga tudi vaše stranke! Pridružite se nam na seminarju, kjer vam bomo pokazali tehnike oglaševanja preko najbolj priljubljenega omrežja in vas seznanili z osnovami oglaševanja.”]
Po podatkih ZRSZ je bilo delodajalcem skupaj izplačanih 22 milijonov evrov subvencij za zaposlitev mladih brezposelnih. 85 odstotkov sredstev je zagotovila Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada, preostalih 15 odstotkov pa je bilo financiranih s pomočjo slovenskega proračuna.